Macaroons, njihuni me embelsirat me te reja qe po pushtojne boten

Një macaroons është një tortë ose nje biskote e vogël, e bërë zakonisht nga bajame të bluara, arrë kokosi ose arra të tjera, me sheqer dhe ndonjëherë aromatizues. Nje nga embelsirat me simpatike e kthyer tashme ne nje trend te ri.
Te thjeshta, te bukura, te shijshme per tu ngrene.
Por, kur jane shpikur keto embelsira per here te pare?

Receta e parë e shkruar e macaroons u shfaq në Francë në shekullin e 17-të. E rrendesishme qe te dihet eshte se macaroons është shumë e vështirë për tu bërë, pasi lehtë mund të deformohet dhe korja e saj shpesh prishet gjatë pjekjes.
Gjithsesi ne ditet tona macaroons ka një ditë të veçantë të vitit – 20 Mars. Ajo u prezantua në 2005 nga Pierre Hermé, një tjetër shtëpi e famshme franceze ëmbëlsirash. Dita e Macaroons festohet në të gjithë botën, dyqanet ku shiten ato ofrojnë mostra falas për klientët e tyre. Ruani datën dhe shkoni te hani disa ëmbëlsira të shijshme!