Luizi shlyen borxhin ndaj nderit që i bëri Beneti - Bashkia e Shkodrës u kalon Socialistëve!

Kandidati i Partisë Socialiste, Benet Beci po fiton Bashkinë e Shkodrës me një trend që ka vijuar që prej fillimit të numërimit.

Kur numerimi i votave po i afron fundit duket se socialistet do te jene drejtuesit e rinj te ketij qarku.

Eshte hera e pare qe Shkodra nuk drejtohet nga demokratet dhe per kete duket se ka kontribubar edhe fituesi i Big Brother Vip2 Luiz Ejlli.

Ai doli hapur ne mbeshtetje te Benetit duke mos i harruar nderin qe kryetari i ardhshem i bashkise Shkoder i beri duke i gjetur nje vend pune nderkohe qe askush tjeter nuk e ndihmoi.

Duket se mbeshtetja e Luizit ka bere diferencen dhe tani lind pyetja nese vet Luizi do i futet politikes?