Lajm i mirë për personelin mjekësor që përballet me Covid 19

Lajm i mire per personelin mjekesor qe perballet me Covid 19.

Kete lajm te mire e ka dhene Ministrja e Shendetesise dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu.

Ajo ka postuar ne faqen e saj ne Facebook se 1 mjeke dhe 2 infermiere janë shëruar nga COVID-19, pas testit konfirmues dhe afer 90% e stafit mjekësor qe ka qene ne krye te detyres dhe eshte infektuar nga Covid 19 eshte sheruar.

Deri tani nga personeli i perballur me kete virus jane sheruar 53 persona te sektorit shendetesor.
tjeter