Lajm i minutave te fundit/ Mocioni i mosbesimit, bie qeveria e Albin Kurtit

Mocioni i mosbesimit, rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

Qeveria e kryeministrit Albin Kurti, është rrëzuar pas votimit të mocionit të mosbesimit në Kuvend.

82 deputetë kanë votuar pro mocionit, 32 kundër dhe 1 abstenim.