Lajm i mire vjen sot. Mesoni se kur do fillojne punimet per rehabilitimin e rruges te Syrit te Kalter

Dihet qe Syri i Kalter eshte nje nga atraksionet me te bukura te vendit tone. Gjate veres ai vizitohet nga turist vendas dhe te huaj. Por, rruga per te shkuar atje e dime te gjithe se ka probleme dhe gjithashtu nuk ka parkim duke i bere njerzit ndonjeher te mendohen mire para se te shkojne ta vizitojne. Gjithsesi nje lajm i mire vjen sot. Rehabilitimi i rrugës për në syrin e Kaltër nisi të premten, pasi projekti eshte shtyre per shkak te termetit dhe me pas te pandemise. Projekti eshte parashikuar per dy muaj.