Lajm i hidhur/ Ja çfare ka Ndodhur ne Shkoder: Ndahet nga jeta Aktori i Madh i Humorit!

Lajm i hidhur ja cfare ka ndodhur ne Shkoder: Ndahet nga jeta aktori i madh i humorit!

Mëngjesin e sotëm është ndarë nga jeta aktori shkodran i humorit Gëzim Kruja.

I lindur në Shkodër në 1939, filloi karrierën humoristike që në moshën 13 vjeçare.

Në vitin 2004 ka marrë titullin “Krenaria e Qytetit” ndërkohë që në vitin 2005 mori titullin “Naim Frashëri i Artë” dhe në 2010 titullin “Mjeshtër I Madh”, raporton neësbomb.al.