Koronovarusi gjate 24 oreve te fundit ne vendin tone...

Krahas lajmeve të këqija, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi edhe se gjatë 24 orëvë të fundit janë shëruar edhe dy persona të tjerë duke e çuar në pesë numrin total të të prekurve.

Deri në këto momente testuar 856 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 104 raste.
Ndërsa shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

• Tiranë 68 qytetarë
• Durrës 7 qytetarë
• Lushnje 2 qytetarë
• Elbasan 2 qytetarë
• Fier 12 qytetarë
• Rrogozhinë 2 qytetarë
• Kavajë 3 qytetarë
• Korcë 3 qytetarë
• Vlorë 4 qytetarë
• Shkodër 1 qytetarë. /abcnews.al