Ju si mendoni, cila eshte zgjidhja?!

Pas incidentitit ne Shkoder, Presidenti i Federates Shqiptare te Boksit Florend Kalivopulli ka bere kete deklarate:

Te dashtur miq!
Duke reflektuar ndaj komunitetit te boksit, i cili me te drejte eshte i shqetesuar kam vendosur qe ne ditet ne vazhdim te therras KE te Federates Shqiptare te Boksit dhe tju kerkoj atyre doreheqien time.
Shkak per kete gje ishin incidentet e djeshme ndodhur ne qytetin e Shkodres gjate zhvillimit te Kampionatit Kombetare.
Jam munduar qe me pasion dhe dashuri pa fund te beja me te miren.
Boksi nuk duhet te ndalet. Rrugetimi i tije premton…f.k

Po ju si mendoni, cila eshte zgjidhja?