Ja si do jete moti sot

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e hënë moti parashikohet me vranësira dhe kthjellime në mëngjes, ndërsa gjate ditës kryesisht i kthjellët, sipas ATSH..

Parashikohet prezencë mjegulle e dendur nëpër lugina si dhe ngrica të forta në akset rrugore.
Era do të fryjë, me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8m/sek, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 2 deri 3 ballë kryesisht në Jon. Të pranishme do jenë dhe ngricat e forta në akse rrugore.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET

Temperaturat në °C Sigla
Shkodër -3/6 diell
Kukës -4/3 re diell
Lezhë -1/6 diell
Dibër -10/2 re diell
Durrës -2/8 diell
Tiranë -2/7 diell
Elbasan -2/7 diell
Berat -7/9 diell
Vlorë -2/10 diell
Korcë -12/-2 re diell
Gjirokastër -0/8 diell
Sarandë -1/11 diell