Ja si do jete moti sot...

Sipas MeteoAlb orët e paradites paraqiten kryesisht në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësira kalimtare në bregdet dhe zonat e ulëta ,por vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore. Po ashtu, me të njëjta kushte atmosferike do të vijojë pasditja në zonat jugore ndërsa reshje do ketë kryesisht në Veri dhe zonat Lindore.

Temperaturat e ajrit rriten ne vlerat e mengjesit dhe mesditës duke luhatur ekstremumet ditore nga 13°C deri në 35°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtesi 33 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë.