Ja se cfare kerkese ka Anxhela Peristeri para performances se saj ne Eurovision

Diten e djeshme u hap edicioni i ri i “Eurovision”, ku u mbajt gjysmëfinalja e parë e këtij festivali.
Në përfundim të shfaqjes arritën që të kualifikohen për finalen e madhe 10 shtete, ndërsa përfaqësuesja e Shqipërisë Anxhela Peristeri do të performojë naten e sotme.

Përmes një postimi në Instagram, Anxhela publikoi listën me numrat ku diaspora mund të votojë për këngën e saj.

Nesër më 20 maj do të performoj në gjysmëfinalen e dytë! Ju lutem votoni për Shqipërinë, numër 11”, ka shkruar ajo.

Anxhela kerkon mbeshtetjen tone dhe ne i urojme asaj shume suksese.