Ja cfare rezervon moti per fundjaven tjeter

Te gjitheve ndoshta na ka ndodhur qe kemi vendosur te shkojme me pushime dhe moti nuk ka mbajtur. Prandaj, perhere e me shume ka filluar tendenca e njerezve per te mesuar rreth motit para se te marrin hapa per te shkuar me pushime. Mesohet nga Motilokal se java qe vjen do te jete nje mot i kthjellet me shume pak vranesira, temperaturat akoma nuk do te rriten me nivele te larta duke shkuar maksimalja ne 25 grade, por do te kemi nje kthim te rreshjeve te shtunen. Prandaj, mendohuni mire para se te planifikoni te shkoni ne det.