Italia merr frymë lirisht...

Italia shënon shifrat më të ulëta që nga shpërthimi i pandemisë, vetëm 8 viktima, duke e çuar totalin në 34.716.

Janë 175 raste të reja me koronavirus, shifra në rënie krahasuar me një ditë më parë, 259.

Ndër rajonet më të prekura janë Lombardia, me 77 raste ose 44% të totalit, dhe Emiglia Romagna, me 44 raste.Sot.com.al

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com