Hebraisti Irfan Gjeci: Ja çfarë të pini për të qetësuar nervat dhe shpirtin e trazuar që të flini të qetë

Per kete periudhe, kohe me strese, Hebraisti Irfan Gjeci rekomandon disa bime natyrale per qetesimin e nervave.

Je i stresuar, mendon Covid 19 se te vjen verdalle neper sy e neper kembe, nuk te ze gjumi, pi çaj lule Basami dhe 3-4 filxhane ne dite dhe qetesohesh, do besh gjume te rehatshem .

Nje tjeter bime e njohur nga te gjithe eshte dhe borziloku, si e vetmja “arme” qe qeteson nervat dhe sheron shpirtin e trazuar por dhe e mire per qetesimin e “zorreve te barkut”, te aparatit tretes.

Keto rekomandime se cfare duhet te pime ne kete kohe stresuese per te fjetur te qete i jep hebraisti Irfan Gjeci ne emisionin Shqiperia Live te TCH.