"Edhe ti merriton te festosh Vitin e Ri" -Njihuni me biznesmenin qe perveshi menget vete per t'i sherbyer klientit ne diten e fundvitit!

Nje histori qe rralle ndodh ne ditet e sotme ja vlen ta ndash me te gjithe, kur behet fjale jo vetem per zanatci por mbi te gjithe per respektin njerezor dhe zemren e mire.

Si cdo familje shqiptare qe gjate vitit me shume angazhohet me punet e perditshme sesa me ato te shtepise, kujtohet ne fund te vitit te beje dhe disa rregullime, ndonje llampe ne maje te catise, jo ndonje lavaman i bllokuar, brave e prishur e deres etj etj.

Ajo qe cdo dite e me shume po e veme re eshte se ustallaret sikur jane firasur. Filani ka ikur ne Greqi, jo po ai tjetri ka kohe qe ka ikur ne Gjermani. Ky qe kemi poshte pallatit e ka mendjen te rakia, ai tjetri nuk e prish terezine fare e nuk vjen per gjera te vogla, e po i the per ndonje pune ta kthen shtepine permbys. – thone shpesh gjitonet te kafja e lagjes.

Pikerisht nje nga keta ustallaret, jo sot jo neser, e la klientin e shkrete deri diten e fundit te vitit me deren e demtuar, e pastaj i tha: “Sot e kam pushim do merrem me gjerat e shtepise”, dhe per shtate pale qejfe te kafja e lagjes per nje pune qe as nje ore nuk donte.

Mirepo sot jetojme ne epoken e internetit dhe mjafton nje kerkim ne Google per te gjetur shume biznese te dyerve. Me kot, te gjithe jashte sherbimit, e kemi mbyllur qe para 5 ditesh njeri, une nuk punoj per Vit te Ri tjetri.

I vetmi qe pyeti perseri ne whastapp ishte vete biznesmeni qe e zhvillon kete aktivitet qe prej vitit 2008. Ne fillim dergoi nje numer telefoni te dikujt tjeter por kur edhe ai nuk kishte mundesi te vinte, tha:

Ok po vij vete, edhe ti merriton te festosh i qete Vitin e Ri!

Me kete rast falenderojme Ervinin nga kompania Euro Blind, qe me dyert e blinduara u sherben klienteve me seriozitet ne te gjithe Shqiperine, edhe diten e fundit te vitit.

DYER TE BLINDUARA TIRANE “EURO BLIND”
– DYER TE BLINDUARA
– AKSESORE DYERSH
– ASISTENCE PER HAPJEN E DYERVE NE RAST BLLOKIMI

EURO BLIND nje kompani serioze dhe me dyer super cilesore. Jemi ne treg per sigurine e ambjenteve tuaja te biznesit dhe shpive ku ju jetoni. Nuk ndiheni te sigurt mos nguroni zgjidhni EURO BLIND.

Email: info@euroblind.al.
Mobile: 069 833 7620
Website : www.euroblind.al
Rruga Zydi Herri 3
Tirana, Albania