Edhe Protestat Ndikohen nga Covid19 - Protestuesit ne Izrael 2 Metra Larg Njeri-Tjetrit!

Ne nje kohe kur e gjithe bota vuan pasojat e Koronavirusit, protestues te shumte jane vene re ne shume vende te botes, por ajo qe ka bere me shume pershtypje ka qene nje proteste ne Izrael…

Sipas CNN raportohet se sheshi ne zemer te Tel Aviv-it ne Izrael u mat dhe me shume kujdes u vendosen vija ndarese ku ne cdo 2 metra largesi te qendronte cdo protestues, pa dyshim per te respektuar rregullat e distancimit social.

Organizuesit e protestes arriten te krijonin rreth 2800 vende per protestuesit e mbremjes se te dieles, edhe pse shume te tjere kishin dale per te protestuar kunder kryeministrit Netanyahu, ku shume njerez qendronin ne rruget perreth.

Kjo foto do te cilesohet ndoshta si foto me dramatike ne kohen e koronavirusit!

Protestuesit qe u lejuan sepse ata i respektuan rregullat e distancimit social, protestuan ne mbrojtje te demokracise dhe kunder korrupsionit.