"Dyshja me e bukur ne breza, Yjet e polifonise shqiptare"/ Petrit Lulo &Maya ne spektaklin”Kenge moj’

Yjet e polifonise shqiptare, Petrit Lulo & Maya ne komentet e adhuruesve te tyre te spektaklit”Kenge moj’ te Vizion Plus
TV

Ne Spektakli “Kenge moj” ku kendojne zerat me te njohur te muzikes shqiptare kane kenduar edhe Petrit Lulo dhe & Maya qe jane duartrokitur dhe pershendetur nga adhuruesit e shumte te tyre.
Disa dhjetra kane komentuar interpretimin e bukur te tyre duke shprehur ndjenjat me te mira per ta.

Marjana Didi

Rrofshi se na mallengjyet se cdo njeri kujton diten kur u martua e preket se kujton dhe prinderit e gjithe te dashurit e familjes e fisit , ca jane gjalle e ca s’jane , me keto kenge duket se jemi bashke prape ne mendje e ne zemer Ju lumte goja e gezime e dasma paci.

Ardo London
Kjo eshte LABERIA e vertet ju pershendes

Kalie Vogli)
Nuk më thoni mo çuna atë tepelensin e Ali Pashait që i jep aq lezet këngëve dhe ma bënë atë zë siç e do kënga, vetëm unë e dëgjojë. Baba këndonte bukur por në miq e në dasma gjente mënyrën që të merrte edhe shokun që i mbante këngët. Ne marrësit, thosh baba jemi me thes, mbajtësit numërohen me gishta.

Rudina Bani
25 vjet me pare Petrit Lulo ka qene kengetari kryesor ne dasmen time.10 vite me pare kam qene ne koncert live me Maya . Tek zeri i ketyre kengetare koha nuk ka ndikim. Ze te fuqishem unike dhe te embel qe ne kenget e tabanit bejne mrekulli.

Lavdos Kodeli
Jeni ilaç per Shqiptaret Zoti ju bekoft se na hoqet streset..

Natasha Mihali
Që të dy jeni bilbila ! Lum dhe ne që ju kemi dhe ju dëgjojmë !! Petrit u ke munguar të gjithëve !!

Diana Telegrafi
Orkestra te gjithe Kryeveper.Njeri me mire se tjetri .Ju kemi ne ZEMERR a kenaqeni shume per heraaa Sukseseee

Aida Vathi
Na drodhet shpirtin ju buron kenga nga zemra na kenaqet ,rrofshi sa malet.

Flora Shateri
Ju këndoftë zemra! Këngët tuaja mos shtrefshin kurrë!

Yetta Sulaj
Shume shume bukur uaa dyshja me e bukur ne breza shkojne shume kombinojne zerat ne menyre perfekte Maja yll e bukur
Petriti gjigand bilbili Shqiperise Vetem te mira paci qe te dy ne familjet tuaja Ju dua shume

Bardhok Prenga
Yjet e polifonis ju pershendesim nga Mirdita

O K
Po kush i kendon keto këngë ma bukur se z Maya e z Lulo. Një duet fantastik ju deshirojm shendet dhe jet te gjat.

Lumturi Qosja
Bravo se na knaqet shpirtin yjet e muzikes dhe ne qe jemi larg

lili shyta
Ku je o Petrit o legjenda e Shqiperise! E keni qare kete kenge. Me bet te qaj nga bukuria e interpretimit. Mos harroni kostumet kombetare.

Gani karafili
Shume,shume,shume bukur!Keto koncerte kaq te bukura(nevketo kohe te veshtira)duhet te rijepen kur cdo gjr e virusit te zhduket.Kompliment per kengetaret!

Παντελης Ταμπακου
Ju kendoft zemra na kenaqet mos u plakshi kurre.

Vaska Byzyka
Bilbili jugut te ruajt zoti i madhi Petrit lLlo

Albanian Stars
Na kenaqet mbreme ne “Kenge Moj”,,, jeni 2 zera te rralle te muzikes shqiptare, Ti Maya je nje MBRETERESH me kuptimin e plot te fjales! Fat qe ju kemi!

I’am Illyrians
Bravoooo Vizioni pergezime nga zemra bukur kur promovoni muzike te paster shqiptare dicka me teper per tu treguar femive tane nga folku popullore i te gjitheva trevave te kombit shqiptare Bravoooo! Urime!