Covid 19 ne sallen e parlamentit/ Infektohen dhe dy deputete te tjere.Propozimi Vangjel Tavos

Covid 19 ne sallen e parlamentit shqiptar, kane dale te prekur deputetet Ralf Gjoni, Eljo Hysko dhe Enver Roshi.

“Emergjente tamponi për të gjithë deputetët dhe karantinim për të gjithë Parlamentin” ka shkruar  Vangjel Tavo.

Në 30 korrik mbyllet sesioni parlamentar, por në dy ditët e ardhshme do të zhvillohen dy seanca të parlamentit, teksa në njërën prej tyre do të miratohen ndryshimet kushtetuese për koalicionet dhe listat.

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com