Çfarë thotë meteorologia Lajda Porja për situatën në orët në vazhdim

Flet meteorologia Lajda Porja. Sipas saj, situata do te vazhdoje e renduar ne Jug te vendit. Zona Jugore dhe qendra mbeten me rreshje të dendura deri në mbrëmje.

Do ketë periudha që do të ndalojnë reshjet. Më pas do të ketë periudha me intensitet të lart. Reshjet pritet të vijojnë me intensitet mesatar dhe të dendur. E shtuna do të ketë reshje të pakta dhe kthjellime. Po ashtu dhe në mesnatën e të shtunës do të ketë pak reshje.