Bypass i Vlores lehteson trafikun. Ja se cfare pamje mahnitese pervec shkurtimit te rruges...

Fundjava qe shkoj ishte pikerisht ajo qe shume vlonjat dhe turist inaguruan rrugen e re te Vlores e cila te drejton ne Orikum. Vlonjatet te cilet kishin vite qe benin rrugen e Kanines dhe e dinin pamjen mahnitese qe ajo te jep, shpreheshin mjaft te lumtur qe tashme Kanina do te behet nje atraksion i madh turistik per te gjithe qytetaret te cilet ne Vlore vinin per detin ose per pamjen e bukur te Llogarase. Por, turistet te cilet e bene per here te pare kete rruge dukeshin te habitur me pamjen qe dispononte Kanina dhe shumica ndalonin ne xhepa te vegjel duke bere foto. Ne rrugen e inaguruam kete fundjav prandaj dhe ju nese udhetoni per Vlore mos harroni te beni rrugen nga Kanina. Keshtu do te shkurtoni rruge, nuk do te vuani nga trafiku, do te keni pamje mahnitese dhe nese ju ka shkuar mendja per nje mengjes tradicional ose mish ne dreke keni mjaft lokale rruges te cilat ju mirepresin.