Suzana Ukaj:Bashkë me gatimin ja cfarë duhet të bëjmë!

Suzana Ukaj tek Gatime shqiptare dhe te huaja:

Per nje Jete me te mire, kete po mendoj.Ju lutem a jini dakort me mua?Cdo kush ka bere nje zgjidhje ne jete sa jane shume te pasur ,ca jane mesatar, te tjere jane te varfer.

Po cfare duhet te bejme, jam shume e sigurt pak a shume ndoshta jemi nji mendje, por se di…ju e dini te dashur miq.

Po beje nje liste,jo liste ushqimesh per gatim ….ate liste e ben Lisa,Ana,Bujana etj. por po bej nje liste per nje Jete me te mire po te kem ndonje gabim ne beni kritik ose me pyesni une jam ketu prane jush…..ju pergjigjem pse jo.

Nuk duhet te urrejme kurre.

Nuk duhet te shqetesohemi

Duhet te jetojme thjeshte paster e bukur

Duhet te presim pak prej njerrezve , duhet vete te vazhdojme para.

Duhet te japim me shume , se me shume na shtohet 🔸Gjithmone duhet te buzeqeshim me cdo njeri jo me dallime por njejte me te gjithe.

Duhet te jetojme me dashuri te japim dhe te marrim.

Duhet te jetojme me besim te Zoti, por jane disa njerez qe nuk njohin as mirenjohjen as vlersimin.

Ju te dashur miq .ju lutem te gjithe anetareve mos u beni si keta njerez,kthehuni mbrapa…Me kuptoni une dhe ju te gjithe se jemi shume,shume dhe merita eshte e grupit te gatimeve qe na i dha mundesine te njihemi dhe te komunikojme me njeri -tjetrin.

Duhet te ecim para per nje Jete me te mire, por ju thashe mendoni kthehuni mbrapa sa mire kane kalu te paret tane edhe pse s`kishin kaq te mira qe kemi ne prap ishin te qeshur te lumtur sepse Jeta e tyre ishte e thjeshte dhe e pasteŕ.

Ju dua pafund sa Zonja te mira me kujtojne Gjyshen Mamin Miket e mia shoqet me gatimet dhe komunikimet qe bej me ta .

Ju falenderoj pafund edhe pse ju lodha pak . Kush do mund t’me thote pakesoji fjalet dhe une e bej nuk merzitem aspak Tani erdha te dreka Sup dhe turshi pak nga te gjitha…