A jane keto femrat me te bukura ne bote?

Me poshte ne baze te nje votimi qe behet cdo vite ne revistat e huaja jane listuar gratë më mahnitëse nga dje në sot.
Dhe keto jane:

Jaclyn Smith
Jaclyn Smith njihet më shumë për rolin e saj si Kelly Garret në Charlie’s Angels . Ajo ka punuar në filma të tjerë televizivë dhe miniseriale , por aktrimi nuk është më përparësia e saj.

Vivian Leigh
Ju mund ta njihni Leigh nga rolet e saj më të famshme në filmat Gone with the Wind dhe A Streetcar Named Desire. Ajo ishte gjithashtu një aktore e shquar e skenës dhe mbase ishte edhe më e njohur në atë kohë për rolin e saj në skenë sesa në ekran.

Sophie Marceau
Sophie Marceau është një aktore franceze e cila bëri debutimin e saj në filmin francez La Boum në 1980. Pas debutimit të saj, ajo qëndroi në Evropë dhe luajti në një numër filmash të tjerë evropianë përpara se të dilte në Hollywood. Sapo atje ajo do të merrte rolet e saj më të mëdha në filmat Braveheart dhe filmi James Bond, Bota nuk është e mjaftueshme. Sophie shpesh ankohej se nuk e konsideronte veten të bukur, por më tepër fotozhenike.

Kim Novak
Kim Novak u punësua për herë të parë nga Columbia Pictures për të zëvendësuar Rita Hayworth, një tjetër aktore popullore nga vitet 1940, popullariteti i së cilës ishte në rënie. Studioja gjithashtu shpresonte se ajo do t’i ndihmonte ata të konkurrojnë me Marilyn Monroe të 21st Century Fox. Pushimi i saj i madh vjen me publikimin e filmit hit Vertigo të Alfred Hitchcock. Ajo vazhdoi të aktronte nga vitet 1960 deri në vitet 1990 kur u tërhoq nga biznesi i shfaqjes.