A eshte kjo Ora me e Shtrenjte ne Bote? Kush eshte personi VIP qe e ka nje te tille?!

Jo te gjithe jane te apasionuar pas oreve, por kur behet fjala per aksesore luksi, oret zene vendin numer nje.

Kohet e fundit oret kane filluar te shiten jo vetem neper dyqane bizhuterish por edhe online. Nje faqe shume e njohur qe reklamon dhe shet oret e llojeve dhe cmimeve te ndryshme eshte world of watches.

Kurioziteti na shtyu te shohim cila eshte ora me e shtrenjte dhe ajo eshte prej kompanise The Jacob and Co.

Ora qe i perket serise Astronomia Tourbillon Baguette permban 18kt flori te bardhe me këllëf 50 mm, me një kornizë fikse, akrepa blu dhe një kristal safiri rezistent ndaj gërvishtjeve.

Kjo orë ka një rezistencë ndaj ujit deri në 100 metra / 30 metra, e përshtatshme për periudha të shkurtra noti rekreativ.

https://www.worldofwatches.com/astronomia-tourbillon-baguette-alligator-blue-dial-jacob-co-at800-30-bd-bi-b-jacat80030bdbibfl4d

Por nje model akoma me i shtrenjte eshte krijuar ne bashkepunim me peronazhin vip te Formula 1 Flavio Briatore.

Modeli i vitit 2015 i Jacob & Co. është një orë unike e një lloji te vecante e prodhuar ne bashkepunim me biznesmenin italian, pronarin e etiketës së modës dhe personalitetin e Formula 1 Flavio Briatore.

Rezulton se ora ishte bërë me të, dhe jo për të, si një artikull me logon e tij të markës Billionaire.

Si një shfaqje e luksit të tepërt dhe e tepërt, orët si kjo shpesh jetojnë në një vakum, me ne duke mësuar rreth tyre, por duke pasur vetëm hamendje për llojin e njerëzve që i zotërojnë dhe i blejnë ato.

Ky është një nga rastet e rralla kur lloji i personit që pëlqen kete lloj ore merr pjesë ne berjen e markës qe te thone publikisht “po, i bëra të më bënin atë orë”.

Më në fund, ne mund të fillojmë të hedhim dritë mbi pyetjen e zakonshme të “kush i vesh këto gjëra?” Njerëzit e biznesit italian si Z. Briatore janë kush.

Jacob & Co. qe pretendon se disa prej gurëve janë deri në 3 karat secila, dhe pesha totale e diamantit të Jacob & Co. Billionaire Watch është rreth 260 karat.

Doni te dini cmimin e kesaj ore : ajo eshte afersisht 18 milion dollar!