Shqiperia fiton ndaj San Marinos, ja te sajtet jemi ne renditje per boteror

Shqipëria fiton me San Marinon 2 me 0 dhe i kthen buzeqeshjen shqipetareve pas humbjes me Anglinë.

Kuqezinjtë në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës “Katar 2022”, kane fituar me veshtiresi duke nxjerrë në pah problemet që ka skuadra.

Manaj shenon i pari në minutën e 63-të dhe Uzuni në minutën e 85-të.

Shqipëria tashmë u ngjit në vendin e 3-të me 6 pikë, ndërsa San Marino mban vendin e fundit me zero pikë.