LUFTËTARI BËN HISTORINË - NGA SOT SKUADRA GJIROKASTRITE NË LIGËN E EUROPËS!!

Luftëtari ka arritur te fitoje me rezultatin 1-2 me Lushnjen në transfertë duke vulosur kështu vendin e tretë dhe perfundimisht pjesëmarrjen në Ligën e Europës.

Kjo eshte nje ngjarje historike per Luftetarin qe ndodh për herë të parë në klubin gjirokastrit.

Me një autogol te Alushit dhe golin e Shkurtaj skuadra bluzi tashme fillon nje kapitull te ri.

URIME LUFTETARI! 😄

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com