LAKROR ZAGORIE - Nga Mjeshtri i Kuzhinës së Turizmit dhe Kompleksit Freskia të Viroit Thanas Haxhiu!

Përgatitet me mish derri, pule ose dashi!

 

Mishi i prere ne thela kaurdiset ne uje te nxehte.

 

 

Hedhim qepet qe te kaurdisen dhe ato. Mbasi te kaurdisen mire i heqim nga zjarri.

 

Kesaj mase i shtojme petë të pjekura, te shkoqura, vezë, piper te zi e kripe dhe i perziejme.

 

Ne nje tepsi te lyer me vaj shtrojme 3 deri 4 pete dhe hedhim produktin e pergatitur dhe e futim ne furre per pjekje.

 

 

Normativa per 1 racion.
Mish 200 gr,
Qepe 150 gr,
Veze 1/3 e kokrres,
Vaj 30 gr,
Pete 1/2 si dhe pak kripe e piper te zi.

 

 

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com