Category: Turizem

  1. Home
  2. Turizem
Filter

Ja pse Gjirokastra është Quajtur “Qytet i Festivaleve”!

Gjirokastra ka disa tituj. Pa dekret është quajtur edhe “Qytet i

Lexo me Shume

Bletërritësi nga Fshati Zhej i Zagorisë me Çmim Ndërkombëtar në Prodhimin e Mjaltit!

Bletërritësi Kolo Ballo 1882 - 1957 ka punuar këpucar e rrobaqepës po

Lexo me Shume

Taverna "Murgana" ku shërben Renato Xhimo në Bashte të Teqesë në Pazar të Gjirokastrës!

Kjo tavernë me gatime të "vjetra" është përballë me këndin e lojrave

Lexo me Shume

Gjirokastra me 697 burime turistike. Po si shfrytëzohen?!

Ky eshte njoftimi i Ministrise se Turizmit dhe mjedisit, nga 3390 ne

Lexo me Shume

Ju Kujtojmë Klubin e Picarit dhe Klubin e Sofratikës!

Në Gjirokaster thonë 'do vemi ne kafene', ne fshat thone 'do vemi ne

Lexo me Shume

Orenditë Shtëpiake Karakteristike që Sot nuk i Gjen as për Kujtim!

Çdo shtëpi e vjeter ne Gjirokaster dhe fshatra të saj, ka patur

Lexo me Shume