Category: Aktualitet

  1. Home
  2. Aktualitet
Filter

Urim/ Gëzuar Pashkët nga të gjithë ne në Ambasadën Amerikane!

Gëzuar Pashkët nga të gjithë ne në Ambasadën Amerikane! Urojmë një

Read More

Vajza e Bill Gates bën vaksinën: “Fatkeqësisht kjo vaksinë nuk e futi trrurin e babait tim tek unë” April 4, 2021 Lajmi Fundit No Comments JENNIFER GATES, VAJZA E KRIJUESIT TE MICROSOFT BILL GATES MORI DOZEN E PARE TE VAKSINES DHE NE NJE POSTIM NE INSTAGRAM U SHPREH ME HUMOR: Fatkeqesisht kjo vaksine nuk injektoi trrurin gjenial te babait tim tek trruri im. Ah sikur ta kishin kete fuqi vaksinat Mrna JENNIFER GATES Shakaja e saj është një referencë për babanë e saj Bill Gates, manjatin e teknologjisë miliarder, i cili ka përqendruar përpjekjet e tij filantropike me Fondacionin Bill dhe Melinda Gates në përmirësimin e teknologjisë së vaksinave dhe shperndarjes se tyre në botën në zhvillim. Ai gjithashtu ka paralajmëruar prej kohësh për mundësinë e një pandemie virale, shumë përpara se korona të përhapet në të gjithë globin. HIDHI NJË SY Mgid Mgid Studentë nga Tirana gjetën mënyrën për të humbur 15 kg në 2 javë Keto Diet Avokatia e tij për vaksinat e ka bërë atë një figurë qendrore në teoritë e konspiracionit anti-vaksinë. Një besim i çuditshëm është se ai po përdor pandeminë për të shperndare një vaksinë me një mikroçip që do të kontrollonte mendjet e njerëzve ose të gjurmonte vendndodhjen e tyre. Gates tha se shqetesohet se teoritë e rreme mund të kishin një ndikim shumë real. “Shpresoj se nuk krijon hezitim të vaksinave,” tha ai. Vajza e Bill Gates gjithashtu ofroi falënderimet e saj për ata që e bënë të mundur vaksinën. “Duke thënë faleminderit nuk fillon të përshkruajë mirënjohjen time për mjekët, shkencëtarët, ekspertët e shëndetit publik, farmacistët dhe kaq shumë të tjerë që bënë të mundur këtë arritje në mjekësinë moderne. Punonjësit tanë të kujdesit shëndetësor kanë punuar pa u lodhur për të shpëtuar sa më shumë jetë të mundshme , dhe kjo vaksinë vetëm do të rrisë aftësinë e tyre për të pasur sukses “, shkroi ajo.

Vajza e Bill Gates bën vaksinën: “Fatkeqësisht kjo vaksinë nuk e futi

Read More

Moti sot, Gjirokastra "zgjohet"nga gjumi me më shumë gjelberim dhe freski

Gjirokastër, 4 prill 2021 7.04' 10°Celsius. Pas vesës që ra

Read More

Ajdin Gjini sot ka ditelindjen. E urojme te kete shendet e jete te gjate!

Ajdin Gjini sot ka ditelindjen. E urojme te kete shendet e jete te

Read More

Ndodh Live/ Gazetarja e Top Channel merr vaksinen dhe emocionohet aq shume sa...

Ka nisur sot edhe vaksinimi i gazetarëve, sidomos atyre qe jane ne

Read More

Prane qytetit Studenti ne kryeqytet nje shkolle do mbaje emrin 'Bashkim Fino'’

Prane qytetit Studenti ne kryeqytet nje shkolle do mbaje emrin ‘"

Read More