Category: Aktualitet

  1. Home
  2. Aktualitet
Filter

Digjet banesa në Gjirokastër, familja në qiell të hapur!

Mesditën e sotme një banese përdhese në lagjen “11 Janari” në

Lexo me Shume

Alarmi për Qumështin Vendas! Ish Ministri i Bujqësisë bën thirrje "Të Hiqet Urgjent nga Tregu!"

Sot ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka ngritur një alarm për

Lexo me Shume

Bomba të tjera mund të fshihen në lumin Bënçë të Tepelenës! Çfarë do të ndodhë me to?!

Rreth 100 bomba dhe municione të tjera që dyshohet se i përkasin Luftës së Dytë Botërore kanë dalë në sipërfaqe të lumit Bënçë në Tepelenë, pas qetësimit të prurjeve të frikshme të fillim dhjetorit...

Lexo me Shume

Sfidat e punësimit të grave në Gjirokastër, përpjekje për të afruar ato në nevojë!

Punësimi i grave është një nga sfidat më të mëdha në Gjirokastër dhe

Lexo me Shume

Cose da vedere a Gjirokaster! Tripadvisor a tutti gli Italiani...

Ecco cosa consiglia tripadvisor per i visitatori italiani...

Lexo me Shume

Europa Bllokon Sufllaqet !! "Mishi i Konservuar Rrezik për Shëndetin", Po Fast Food-eve tona si do u vejë halli ?!

Europa do të bllokojë sufllaqet e kebapin, po në Shqipëri çfarë do të

Lexo me Shume

BITCOIN mbërin në Gjirokastër - Monedha dixhitale tashmë edhe në ëndrrat e Gjirokastritëve

Pasi kaloi testin e parë në Wall Street, Bitcoin, valuta dixhitale më

Lexo me Shume

Mandarina e Konispolit që po konkuron edhe Greqinë, Spanjën e Italinë

Progresi i këtij viti po na bën të kthejmë sytë nga tokat e arta të

Lexo me Shume

Kush është Heroi Elektriçist i Përmbytjeve në Gjirokastër?

Ja emri i Heroit të Përmbytjeve në Gjirokastër që rrezikoi jetën për të ndriçuar me energji elektrike krahinën e Lunxhërisë.

Lexo me Shume