All posts by: Admin2 Admin2

  1. Home
  2. admin2
Filter

Roland Çenko - Mbreti i Këngës Polifonike Gjirokastrite Sot ka Ditëlindjen!

Trashegimtari i denje i kenges popullore gjirokastrite Roland Çenko,

Lexo me Shume

Niko Gjoni - Mësuesi i Njohur tani në Pension përsëri Aktiv në Komunitetin e Lagjes '18 Shtatori" të Gjirokastrës

Mesuesi i njohur Niko Thanas Gjoni që sot ka ditelindjen, tani ne

Lexo me Shume

“Trimat” e Lalan Habipit - Mësuesi që Modeloi Nivel të Lartë në Mësimdhënie dhe Përgatitjen e Talenteve të reja në Futboll

Lalan Habipi kujtohet mesues profesionist i edukimit fizik, futbollist

Lexo me Shume

Sot Urojmë për Ditëlindjen Z. ZIJA BASHA - Studjues dhe Hulumtues i Përkushtuar në disa Fusha!

Sot ka ditelindjen Zija Basha, nje nga miqte e bashkepunetoret e

Lexo me Shume

Ju njohim me Niko Panajotin - Intelektual dhe specialist me formim shkencor dhe ndërgjegje të lartë shoqërore

Niko Panajoti, tani me banim ne Athinë, 85 vjecar, eshte nje nga

Lexo me Shume

Kroi i Premtos dhe Krojet e tjera që mungojnë në lagjet e GjirokastrësPer moshat e vjetra çezma kryesore ne Qafe te Pazarit

Lexo me Shume

Erdit Asllanaj - “Drejtori” dhe “Doktori” i Portokallisë rrëfehet në ReportTV

Erdit Asllanaj, aktori i njohur nga Gjirokastra me veprimtari 5

Lexo me Shume

Byreku me Lakra që e Hëngri Macja në Amerikë dhe i doli Nami në Gjirokastër!

Gjirokastritja Rajmonda Lilo që tani banon ne Amerike eshte nje nga

Lexo me Shume

Rikonstruktohet Xhamia e Dunavatit në Gjirokastër që Daton që në Vitin 1304!

Xhamia e Dunavatit perkon me emrin e lagjes ku ndodhet. Ne te ekziston

Lexo me Shume