"Sherohet Italiani 87 Vjecar" - Grushti Lart i tij Kthehet ne Simbol te Fitores ndaj Koronavirusit!

Fotografia e nje 87 vjecari te cilit sapo i eshte komunikuar nga mjeku se mund te shkoje ne shtepine e tij pasi ka fituar luften me koronavirus behet virale ne rrjetet sociale.

Kronikat e diteve te sotme na sjellin padashur lajme jo teper te mira. Numrat e te kontaminuarve ne Itali po rriten. Te gjithe po shpresojne qe gjithcka te perfundoje sa me shpejt dhe te gjithe ti kthehen jetes se meparshme.

Edhe pse sot eshte shenuar nje numer me i vogel perseri vdekjet i kane kaluar 2000.

Dite me pare te gjitha mediat i terhoqi lajme i sherimit te nje pacienti 101 vjec, i cili nuk kishte hallin e sherimit nga semundja, por pyeste mjeket se kur do te mund te shkonte ne shtepi tek gruaja e tij.

Gjithashtu nje pacient tjeter i moshuar po perflitet nga te gjithe. Behet fjale per nje 87 vjec i cili sapo u kthye ne shtepine e tij.

Per te flitet mbi nje video ne te cilen ai pasi merr vesh per sherimin e tij ngre doren lart mjaft i gezuar.