Ja cili eshte truku per te pasur gjithmone rroba te bardha

A e dinit se krahas larjes se rrobave me detergjent ne lavatrice, ju duhet edhe nje truk i thjeshte qe t’iu jape rrobave tuaja bardhesine e kerkuar.

Ju nevojitet

¼ filxhan me lëng limoni
1 filxhan me peroksid hidrogjeni
12 gota ujë

Udhezimet

Bashkoni ujin, lëngun e limonit, peroksidin në një enë dhe i përzieni.
Kalojeni lëngun në një shishe spray.
Për ta përdorur në lavatriçe shtoni 2 filxhanë nga ky lëng për çdo larje të rrobave.

Do te shihni qe rrobat tuaja do te keni bardhesine qe ju keni kerkuar.