Ambasadorja amerikane jep paralajmërimin e fortë: Shpresoj që të mos ketë një marrëveshje të fshehtë për të vrarë …

 

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, ka postuar në Twitter një mesazh të fortë në lidhje me Reformën në Drejtësi.

“Shpresoj që të mos ketë një marrëveshje të fshehtë për të vrarë Reformën në Drejtësi. Reforma është e dhimbshme, e ngadaltë dhe jo e përkryer, por është e nevojshme, është duke bërë përparim dhe duhet të vijojë”, shkruan Kim në rrjetin social/Sot.com.al/.