Archive: Month: August 2018

  1. Home
  2. Month: August 2018
Filter

Tjetër libër me fabula i autorëve Kastriot Hadëri dhe Izet S. Çulli me motive nga Alizot Emiri

Tjetër libër me fabula i autorëve Kastriot Hadëri dhe Izet S. Çulli me

Lexo me Shume

Luftëtari i Rënë Psikologjikisht - Pëson në Minutën e Fundit Humbjen e Rradhazi!

Mbyllet me humbje edhe sfida e dyte e Luftëtarit. Luftëtari arrin i

Lexo me Shume

Roland Çenko - Mbreti i Këngës Polifonike Gjirokastrite Sot ka Ditëlindjen!

Trashegimtari i denje i kenges popullore gjirokastrite Roland Çenko,

Lexo me Shume

Sfida Kiki - Dy indianë fermerë marrin famë botërore me kërcimin e këngës Kiki nga Drake.

NEW DELHI - Fermeret e orizit të monsonit të Indisë jugore mund të

Lexo me Shume

Tension në Ndeshjen Skenderbeu - Partizani, Tifozë me Gure hyjnë në Fushë

Kategoria Superiore fillon me superndeshjen Skënderbeu-Partizani, dy

Lexo me Shume

Ura tjetër që Rrezikon të Shembet dhe që Duhet të Mos Kaloni!

Kjo urë ndodhet në rrugën ku kalojnë shumë shqiptarë sidomos ne vere

Lexo me Shume

Sefedin Braho feston sot 65- vjetorin e Lindjes! E gezofsh Ditelindjen, gjidand!

Kur lindi Sefedin Braho, me 1953, ne Fushen e Vjeter te Sportit ne

Lexo me Shume

Messi largohet nga kombëtarja e Argjentinës, zhgënjimi e ndjek nga pas

Lojtari me i mire ne bote Lionel Mesi pas zhgenjimit ne kete boteror

Lexo me Shume

Tare Matua - Trimi nga Lazarati që Refuzoi të Martohej me Shanishanë, Motrën e Ali Pashë Tepelenës

Tare Matua (Birbili) ishte njeri nga 20 trimat lazaratas pjese e

Lexo me Shume