Archive: Month: May 2018

  1. Home
  2. Month: May 2018
Filter

Çelet Panairi Rajonal i Punës në Gjirokastër!

Në « Bashte të Teqesë » në zonën e Pazarit Karakteristik të

Lexo me Shume

Dita e Druve dhe Vargjet në Ceremonialin e Dasmës!

Nje nga zakonet e ceremonialit te dasmes ka qënë dhe Dita e Druve.

Lexo me Shume

Stefan Miha - Kujdestari dhe Kronikani i Kishës 1500 vjeçare të Labovës së Kryqit!

Pa fjalën dhe kujdesin e Stefan Mihës, mësuesit veteran e historianit

Lexo me Shume

“Gatimet e Gjysheve” në Çeljen e Sezonit Turistik në Dropull!

Sezoni turistik në Dropull u hap dje me “Gatimet e Gjysheve”

Lexo me Shume

Luftëtari Fiton 3 me 1 ndaj Skënderbeut - Bregu mes Duartrokitjesh e Lotësh!

Luftëtari mbyll ndeshjen me fitore ndaj Skenderbeut. Ne minuten

Lexo me Shume

SURPRIZUESE/ Këngën Zyrtare të Botërorit 2018 do e Këndojë... Era Istrefi!

Këngëtarja Shqiptare nga Kosova Era istrefi mësohet se do të jetë në

Lexo me Shume