Archive: Day: April 6, 2018

  1. Home
  2. Day: April 6, 2018
Filter

Karkanaqet e Pashkës - Ëmbëlsira Tradicionale Gjirokastrite, siç janë Ballokumet për Ditën e Verës!

Në Gjirokastër dhe krahinat rreth saj, karkanaqet përgatiten

Lexo me Shume

Ceremonia e Vendosjes së Monumentit të Çerçiz Topullit - Fjalimet, Vargjet e Këngët Kushtuar Heroit Kombëtar!

Me 18 mars 1934, dite e diel, ne Gjirokaster u bë inaugurimi i

Lexo me Shume

Musaka me Patate apo Patëllxhan - Cila mendoni se është Receta Tradicionale Gjirokastrite?

Musakaja është një gjellë shumë e preferuar tradicionale me patate por

Lexo me Shume

Tirandat - Si visheshin Burrat e parë dhe të Sotmit, Dr. Xhumbi i syve e të tjerë…

Burrat e pare te Gjirokastrës për mbajtjen e pantallonave mbanin edhe

Lexo me Shume

Ëmbëlsira Tradicionale që Konkuron Bakllavanë - Ja Receta Autentike Gjirokastrite e Dhíples, zbuluar nga Mikja e Faqes sonë Afërdita Çarçani Deliu!

Mikja e Faqes sonë Afërdita Çarçani Deliu i përgjigjet kerkesës tonë

Lexo me Shume