Archive: Day: April 3, 2018

  1. Home
  2. Day: April 3, 2018
Filter

HOSHAF ME FIQ TE THATE - Receta 'Sekrete' e Ëmbëlsirës së Famshme Gjirokastrite nga Mjeshtri i Kuzhinës Thanas Haxhiu!

Sot ju zbulojmë recetën 'sekrete' të Hoshafit! Ëmbëlsirën tradicionale

Lexo me Shume

"Fjalët janë Fukarallëk" - Ministrja Kumbaro vendos Pikat mbi i për Kalanë e Gjirokastrës!

Dy fjale per punen me Kalane e Gjirokastres...

Sa

Lexo me Shume

"Aeroplani" i Gjirokastritit Atdhetar Dino Çiço që Përmendet edhe në Romanin "Kronikë në Gur" të Kadaresë...

Për “aeroplanin” e gjirokastritit Dino Çiço është shkruar shumë,

Lexo me Shume

BYREK ME PATELLXHANE - Nga Mjeshtri i Kuzhinës së Kompleksit Freskia të Liqenit të Viroit Thanas Haxhiu!

Patëllxhanet e prera ne kubike te vogla i hedhim ne tenxhere ku kemi

Lexo me Shume

PEPEK ME MIELL MISRI - Nga Mjeshtri i Kuzhinës së Kompleksit Freskia të Liqenit të Viroit Thanas Haxhiu!

Marrim miell misri, djathe te njome, pak kripe e i perziejme me veze

Lexo me Shume

LAKROR ZAGORIE - Nga Mjeshtri i Kuzhinës së Turizmit dhe Kompleksit Freskia të Viroit Thanas Haxhiu!

Përgatitet me mish derri, pule ose dashi! Lakrori i Zagorisë me

Lexo me Shume