Archive: Month: March 2018

  1. Home
  2. Month: March 2018
Filter

"Nderi i Qytetit" - Rauf Fico në bazoreliev me Eqrem Çabejn, Musine Kokalarin dhe Ismail Kadarenë!

Nga Dita e sotme bazorelievi i Rauf Ficos do të qëndrojë përkrah

Lexo me Shume

Supë me Thjerza - Gatimi aq i Dashur nga Nënat Gjirokastrite sidomos në Dimër!

Supa me thjerrëza është një nga gatimet që nënat tona na i kanë

Lexo me Shume

Kisha "Monument Kulture" 558 Vjeçare e Fshatit Kosinë të Përmetit, Vlerësuar si "Ndërtimi i Vitit 1460" nga Arkeologët Çekë!

Ajo është kisha "Shën Maria e Kosinës" në rrethin e Përmetit me

Lexo me Shume

Kujtojmë Shkrimtarin e Shquar për Fëmijë Tasim Gjokutaj në 20 vjetorin e ndarjes së tij nga Jeta!

Në kopshte e shkolla të Gjirokastres po dhe gjetkë, kane filluar

Lexo me Shume

Timo Flloko në Shtëpinë e Kadaresë - Promovon Librin e Tij "Kërcim në Bosh", dhe ka këtë Prononcim për Teatrin Kombëtar!

Aktori Timo Flloko, aq i njohur dhe i dashur sidomos nga

Lexo me Shume

Tantellat e Qëndismat në Gjirokastër - Dikur Shquhej Hiro Fino dhe Vajza e saj Vera Fino!

Eshte nje nga profesionet e ushtruara ne Gjirokaster dhe shume e

Lexo me Shume

"Shumë zhurmë për asgjë" - Komedia Shekspiriane që Ekspozon Femrën në një Botë Meshkujsh dhe Anasjelltas vjen në Tiranë!

Përballja mes gjinive, ku femrat shpeshherë e gjejnë veten në një botë

Lexo me Shume

Florend Kalivopulli / Optimistë për Arritjet e Boksierëve tanë në Kampionatin Europian U22 në Rumani! Kajoshi, "një makineri vrastare boksi"!

Në Rumani, ku po zhvillohet Kampionati Europian i boksit boksieret

Lexo me Shume

E Vërteta e Fjalës Kolaq - Si dhe Ku Lindi e Pse nuk duhet të Përdoret nga Ata që s'ja dinë Kuptimin!

Fjalet nuk ndahen as ne te mira e as në të këqija. Ato jane te lira e

Lexo me Shume